Personel

Dr nauk weterynaryjnych Tomasz Piasecki z Dusią

Absolwent Technikum Weterynaryjnego w Nowym Targu, w 2000r ukończył Akademię Rolniczą we Wrocławiu i rozpoczął studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej z Kliniką; uzyskał tytuły doktora nauk weterynaryjnych i specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych, nieudomowionych oraz chorób drobiu i ptaków ozdobnych. Od 2005r pracuje jako adiunkt w Pracowni Chorób Zwierząt Futerkowych i Egzotycznych w Katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu oraz jako lekarz-specjalista w Przychodni Weterynaryjnej ZWIERZYNIEC. Jest nauczycielem kolejnych pokoleń studentów i lekarzy weterynarii, łącząc szeroką wiedzę z, równie szeroką, praktyką. 

Jego pasją są stomatologia, chirurgia i nowoczesne techniki diagnostyczne oraz hodowla rozmaitych gatunków gryzoni, ptaków i gadów. O ptakach i walatuszkach to wie prawie wszystko :-)

Lekarz weterynarii Elżbieta Piasecka z Horacym

W 2001r ukończyła studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu i rozpoczęła pracę w lecznicy we Wrocławiu, potem w sklepie zoologicznym, a w 2005r otworzyła Przychodnię Weterynaryjną ZWIERZYNIEC. W kolejnych latach przychodnia zmieniła siedzibę i profil pacjentów (tylko zwierzęta egzotyczne), a pani doktor uzyskała tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej. Zajmuje się diagnostyką laboratoryjną, usg, rtg oraz dostarczaniem do lecznicy towarów pierwszej potrzeby: kawa i mleko :-) 

Lekarz weterynarii Dorota Kramek z Krakenem i Havaną

I oto nasza już nie najnowsza lekarka :), ukończyła studia we Wrocławiu w 2016r, ale już jest uwielbiana przez szynszyle. Pediatria gryzoniowa to jej hobby i świetnie się sprawdza jako mama dla wszystkich sierotek. Prywatnie hoduje gekony orzęsione i świnki morskie. 

 

Lekarz weterynarii Anna Polińska

Absolwentka weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w 2018r. 
Członek  Association of Reptilian and Amphibian Veterinarians (ARAV) oraz niemieckiej grupy Die Arbeitsgemeinschaft Amphibien- und Reptilienkrankheiten (AG ARK). 
Do jej zainteresowań zawodowych należą: medycyna oraz hodowla gadów i płazów, cytologia oraz hematologia. 
Aktualnie posiada tchórzofretkę, gekony lamparcie oraz żabę szponiastą :)
 

Lekarz weterynarii Arleta Paluch

Cierpliwość i spokój, przydają się zarówno w pracy, jak i w hodowli jeży i węży. Oczywiście przyjmuje też wszelkich futrzastych pacjentów. Świeżo upieczona absolwentka UP Wrocław 2018r.

Lekarz weterynarii Paulina Orzeł

Pani doktor prywatnie zapewnia komfortowe życie swoim świnkom morskim, ale najbardziej kocha fretki.

 

Lekarz weterynarii Justyna Dziech

Przedstawiamy nowego stomatologa i chirurga. Pani doktor, mimo ukończenia studiów wiosną 2019 roku, może pochwalić się już bardzo dużą praktyką i licznymi sukcesami, zwłaszcza stomatologicznymi. Oczywiście mieszka z całą gromada zwierząt, na szczęście takich, które nie mają problemów z zębami :)

Dorota Szarek z Curikiem

Od 2001r z pasją hoduje psy rasy yorkshire terrier oraz owczarek szetlandzki, czasem można spotkać któregoś z jej podopiecznych w naszej przychodni na gościnnych występach :-) To jej miły głos wita Państwa przez telefon, zawsze zaproponuje najsmaczniejszą i najzdrowszą karmę dla Państwa pupili.

Paulina Lubańska

Nasza nowa recepcjonistka dzieli mieszkanie razem z przesympatycznym ryżowcem, ale niedługo będzie wiedziała już bardzo dużo na temat innych gatunków zwierząt egzotycznych i odpowie na większość Państwa pytań, nie tylko o ptaki.

Już została mamą dla szynszyla :)