Personel

Dr nauk weterynaryjnych Tomasz Piasecki z Dusią

Absolwent Technikum Weterynaryjnego w Nowym Targu, w 2000r ukończył Akademię Rolniczą we Wrocławiu i rozpoczął studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej z Kliniką; uzyskał tytuły doktora nauk weterynaryjnych i specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych, nieudomowionych oraz chorób drobiu i ptaków ozdobnych. Od 2005r pracuje jako adiunkt w Pracowni Chorób Zwierząt Futerkowych i Egzotycznych w Katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu oraz jako lekarz-specjalista w Przychodni Weterynaryjnej ZWIERZYNIEC. Żywa legenda, człowiek orkiestra, pionier medycyny zwierząt egzotycznych w Polsce. Konsultuje dla nas najtrudniejsze przypadki, a także czyni cuda przy stole chirurgicznym operując najmniejszych pacjentów z nie mniejszą precyzją niż nowoczesne roboty medyczne. Chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą, szkoli lekarzy w całej Polsce, jest m.in. wykładowcą UP Wrocław, kilku specjalizacji weterynaryjnych oraz opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis”. Jego pasją jest fotografia dzikich ptaków oraz podróże.

Lekarz weterynarii Elżbieta Piasecka z Horacym

W 2001r ukończyła studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu i rozpoczęła pracę w lecznicy we Wrocławiu, potem w sklepie zoologicznym, a w 2005r otworzyła Przychodnię Weterynaryjną ZWIERZYNIEC. W kolejnych latach przychodnia zmieniła siedzibę i profil pacjentów (tylko zwierzęta egzotyczne). Dobry Duch lecznicy. To ona dba żeby wszystko działało jak należy – organizuje pracę lekarzy, pilnuje, aby nigdy nie zabrakło potrzebnych leków, rozwiązuje nawet najtrudniejsze problemy i dba by każdy czuł się u nas dobrze. Jest specjalistką z zakresu diagnostyki obrazowej, konsultuje dla nas przypadki radiologiczne i wykonuje usg. To właśnie do niej możecie zgłaszać swoje zastrzeżenia lub pochwały dla naszej pracy.

Lekarz weterynarii Dorota Kramek z Krakenem i Havaną

Ukończyła studia na wrocławskim UP, praktykę zdobywała pod okiem dr. Piaseckiego oraz w warszawskich klinikach. Jej pasją jest endokrynologia i perinatologia - troszczy się o wszystkie przyszłe mamy i naszych najmłodszych pacjentów. W usg nic się przed nią nie ukryje! Czujnym okiem wyśledzi każdą zmianę, ale też najmniejsze maluszki w brzuchu mamy. Prywatnie hoduje świnki morskie. Oprócz nich w jej domu mieszkają także gekony orzęsione, łajka i szalone kakadu.

 

Lekarz weterynarii Arleta Paluch

Wychowanka dr. Piaseckiego. Jej opanowanie i pogoda ducha sprawiają, że potrafi zjednać do siebie nawet najbardziej nieśmiałego jeża. Nic dziwnego, że ma z nimi świetny kontakt - posiada kolczastego przyjaciela.  Dzięki dobrej energii Pani Doktor w jej domu również mieszkają w harmonii, choć niezbyt blisko – 3 króliki i wąż. Oprócz rozwiązywania zagadek internistycznych zajmuje się także usg.

Lekarz weterynarii Paulina Orzeł-Żegleń

Absolwentka UP Wrocław. Prywatnie szaleje na punkcie fretek – posiada 3 żywiołowe freciaki, opiekuje się również stadkiem świnek morskich oraz szczurków. Zawodowo pasjonuje ją dermatologia i okulistyka oraz tajemnicze meandry diagnostyki klinicznej. W naszej Przychodni zajmuje się także korektami zębów.

 

Lekarz weterynarii Justyna Ignaszak-Dziech

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od zawsze jej wielką pasją była anatomia, przekuła to w zawodową miłość do chirurgii, stomatologii i radiologii. Doświadczenie w tym zakresie zdobywała już w czasie studiów pod okiem dr. n. wet. Tomasza Piaseckiego, ponadto odbyła praktyki ze stomatologii u dr. Jakuba Kliszcza. Ogromna wiedza i pewna ręka pozwalają jej przeprowadzić bezpiecznie wiele trudnych zabiegów. Poza pracą kliniczną prowadzi wykłady dla studentów i lekarzy ze stomatologii oraz bada strukturę zębów małych ssaków we współpracy z zakładem Histologii i Embriologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dorota Szarek z Curikiem

Jest odpowiedzialna za recepcję oraz pacjentów szpitalnych. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Z jej wsparciem każdy pacjent dzielnie znosi zabiegi i zastrzyki, a każdy lekarz trudy ciężkiej pracy. Wie wszystko o asortymencie naszego sklepiku. Od 2001r z pasją hoduje owczarki szetlanckie oraz yorki, jej pupili czasem możecie spotkać pilnujących recepcji. To nasza ptasia mama, z zaangażowaniem odchowała już niejedną ptasią sierotkę.

Paulina Lubańska

Z wykształcenia zootechnik. Zajmuje się recepcją oraz pacjentami szpitalnymi. Z wielkim zaangażowaniem obserwuje ich samopoczucie, dba by każdy przyjmował grzecznie zalecone lekarstwa oraz nie przegapił żadnego posiłku. Jest nieocenioną pomocą dla lekarzy podczas badania pacjentów i w trakcie zabiegów. Dzieli mieszkanie ze stadkiem szynszyli oraz kanarkami.

Monika Rzepka

Nasza recepcjonistka. Z pewnością dobierze dla Państwa pupili najlepszą i najzdrowszą karmę oraz znajdzie dla Państwa dogodne miejsce w naszym grafiku. Jej miłością są szynszyle – posiada 3 puchate kulki, ale także jeździ konno.